VÝLETY

Turistický úřad a turistické agentury v Živogošću, turistům poskytujou možnost zájezdů na jednodenní výlety do okolních míst.

V každém místě najděte hodně kvalitních restaurací, obchodů, stánků a pošta která je otevřená v městečku Porat jenom v sezoně.

Denně z místa vyplouvají zájezdové lodě ve směru sousedních ostrov a na fisch piknik.

Biokovo

Hora Biokovo poskytuje hodně možností pro horolezectví.

K cíli částečně pojedete s minibusem a potom se projdete k vrcholu Sveti Jure (1762m) nebo si můžete zajít na 5-hodinovou procházku přes borový les a pole. Nezapomeňte si s sebou vzít dostatečně vody.

Další populární destinace je Botanički vrt (Botanická zahrada) u Makarsky, blízko vesnice Kotišina, do které dorazíte stezkou z místa Makru.

Svatyně Vepric

Na zalesněných kopcích nedaleko Makarské, u vchodu do města, tam je chorvatské poutní místo Vepric. Celá krajina, která obklopuje svatyni vypadá jako jeden z nejslavnějších svatyní –Lourdes. Byla založena v roce 1908 jeskyni obklopen středomořskou vegetací a nedalekého potoka, stejně jako v Lurdech. Svatyně je kaple s oltářem sakristie, na náměstí, zpovědnice,křížová cesta, pro duchovní cvičení a tras pro průvod.

To je jeden z nejnavštěvovanějších poutních chorvatských a nevyhnutelné poutní místo nacestě duchovní obnovy. Nejnavštěvovanější na svátekNanebevzetí Panny Marie, 15 v srpnu.Ve stejné době, díky své přírodní krásy a klid po celý rok navštěvované.

Omiš

Nachází se na ústí řeky Cetiny. Město má bohatou a slavnou historii, bývalý pirát centrum, které vládly na Jadranu, je dnes centrem nádherné Omišské Riviéry. Stal se nejvíce žádoucídalmatské a chorvatské destinace pro milovníky aktivní dovolené. Nedaleko nabídce rafting,horolezectví a plachtění na moři.

Omiš je známý pro své krásné písečné pláže a strmé hory, které sestoupí do moře. To je takéznámé pro své festival dalmatských písní ve Omišské KulturníLéto. Mnoho kostelů a stará kamenná tvrz, které můžete navštívit jsou jen součástí kouzlo tohoto města a nabízí.

Split

Město je často nazýván “nejkrásnější na světě” má asi 200 000 obyvatel. Star je více než 1700 let a je vzhledem ke skutečnosti, že římský císař Dioklecián si vybral místo k vybudování svého sídla se stal jedním z nejznámějších měst ve Středomoří .

Pod ochranou UNESCO a zapsán do rejstříku světového kulturního dědictví UNESCO.Nachází se v samém středu jaderského pobřeží. Má četné kulturní a historické památky a zábavy. Noční život se odehrává v restaurací, klubů a diskoték. Den je plný pěší a turisty, kteří obdivují její krásu. Slavné město pěšky – Riva ,pobřeží , které se táhne podél jižní zdi Diokleciánova paláce. Jeoblíbeným místem setkávání pro občany a návštěvníky. Split je druhé největší město v Chorvatsku avýznamný přístav pro osobní dopravu na ostrovy a Itálií. Denní velký počet trajektem na ostrov Brač, Hvar, Korčula, Vis a Šolta – jsou atraktivní turistické cíle.